سافت استارتر Himel امکانات کاملی برای راه‌اندازی مطمئن موتورهای الکتریکی آسنکرون ارائه می‌­دهد. روش کنترل موتور در سافت استارترها به صورت current limit، voltage ramp و voltage ramp + current limit می‌باشد.

سافت استارتر

در حوزه ماشین آلات صنعتی و تجاری، کارکرد کارآمد و قابل اعتماد موتورهای الکتریکی از اهمیت بالایی برخوردار است. سافت استارترها به عنوان یک جزء حیاتی در دستیابی به این هدف ظاهر شده‌اند. این مطلب به دنیای سافت استارترها می‌پردازد و درک جامعی از عملکرد، کاربردها، مزایا و عوامل مهمی که باید در هنگام بکارگیری آن‌ها در سیستم‌های خود در نظر بگیرید، ارائه می‌کند.

سافت استارتر himel

سافت استارتر نوعی راه‌انداز موتور است که از تکنیک کاهش ولتاژ در هنگام راه‌اندازی موتور استفاده می‌کند.
سافت استارتر himel یا راه‌انداز نرم ولتاژ را در طول راه‌اندازی موتور به تدریج افزایش می‌دهد. این کار به موتور اجازه می‌دهد تا به آرامی شتاب بگیرد و سرعت همواری داشته باشد. بدین صورت، از هرگونه پارگی و تکان‌های مکانیکی ناشی از برقراری ناگهانی ولتاژ کامل جلوگیری می‌شود.
برخلاف استارت‌های مستقیم (DOL) سنتی که بلافاصله پس از راه‌اندازی ولتاژ کامل را به موتور می‌رسانند، سافت استارترها افزایش ولتاژ کنترل‌شده و نرم را ارائه می‌کنند. این منجر به افزایش تدریجی سرعت موتور می‌شود و جریان هجومی زیاد اولیه را کاهش می‌دهد.

برای اطلاع از مزایای سافت استارتر در صنعت معدن میتوانید به این صفحه مراجعه کنید.

قیمت سافت استارتر

موتورهای القایی هنگام راه‌اندازی 5 تا 8 برابر جریان نامی خود (که به آن جریان هجومی گفته می‌شود)، جریان از شبکه می‌کشند و می‌بایست این جریان راه‌اندازی در طراحی‌های برق صنعتی اعم از حفاظت، سیم‌کشی و … در نظر گرفته شود که بر روی قیمت سافت استارتر هیمل تاثیر دارد.

بنابراین، از آنجا که موتورهای الکتریکی اغلب حین راه‌اندازی و رسیدن به سرعت نامی مقدار زیادی جریان از شبکه می‌کشند، می‌توان از راه‌انداز نرم برای محدود کردن جریان هجومی و کنترل گشتاور موتورهای الکتریکی استفاده کرد که منجر به راه‌اندازی ایمن‌تر، نرم‌تر و تدریجی می‌شود این مورد بر قیمت سافت استارتر هیمل تاثیر دارد.

سافت استارترها ولتاژ و جریان عرضه شده به موتور را در طول فرآیندهای راه‌اندازی و توقف تنظیم می‌کنند. با افزایش تدریجی ولتاژ و گشتاور، سافت استارترها فشار مکانیکی روی موتور و تجهیزات متصل را کاهش داده و در نتیجه طول عمر موتور الکتریکی و کل سیستم را افزایش می‌دهند.

سافت استارتر و ویژگی های آن

ماشین آلات صنعتی

راه‌انداز نرم در کاربردهای صنعتی، به ویژه در نوار نقاله، پمپ‌ها، کمپرسورها و میکسرها کاربرد فراوان دارد؛ از تکان‌های ناگهانی جلوگیری می‌کند و استهلاک تجهیزات را کاهش داده و طول عمر ماشین آلات گران قیمت را افزایش می‌دهد.

سیستم‌های HVAC

سیستم‌های گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع (HVAC) اغلب از راه‌انداز نرم برای عملکرد نرم و کارآمد فن‌ها و دمنده‌ها استفاده می‌کنند. آن‌ها جریان هوای تدریجی و کنترل شده را تضمین، و مصرف انرژی را بهینه می‌کنند.

پمپ‌های آب

در تصفیه خانه‌ها و سیستم‌های آبیاری، راه‌انداز نرم به مدیریت راه‌اندازی و خاموش شدن پمپ‌های آب کمک می‌کنند. این امر جریان ثابت آب را بدون شوک‌های هیدرولیکی تضمین می‌کند، انرژی را ذخیره و از آسیب لوله جلوگیری می‌کند.

کاهش استرس مکانیکی

شتاب و کاهش تدریجی ارائه شده توسط راه‌انداز نرم به طور قابل توجهی استرس مکانیکی روی موتورها و تجهیزات مربوطه را کاهش می‌دهد که منجر به افزایش عمر عملیاتی سیستم می‌شود.

بهره‌وری انرژی

با محدود کردن جریان هجومی، سافت استارترها به جلوگیری از افزایش مصرف انرژی در هنگام راه‌اندازی موتور کمک می‌کنند. این نه تنها قبض برق را کاهش می‌دهد، بلکه فشار روی شبکه برق را نیز کاهش می‌دهد.

برای کسب اطلاعات دریاره مدار داخلی سافت استارتر میتوانید به این صفحه مراجعه کنید.

بهبود عملکرد سیستم

سافت استارترها دقت و کارایی کنترل موتور را افزایش می‌دهند و به عملکرد نرم‌تر، کاهش زمان خرابی و بهبود عملکرد کلی سیستم کمک می‌کنند.

خرید سافت استارتر

تجزیه و تحلیل بار

قبل از انتخاب سافت استارتر، انجام یک تحلیل بار برای تعیین الزامات خاص کاربری شما بسیار مهم است که شامل ارزیابی عواملی مانند نوع بار، میزان تقاضای گشتاور و سیکل کاری است.

ولتاژ و جریان نامی موتور

یک سافت استارتر متناسب با مشخصات موتور (ولتاژ و جریان نامی موتور) انتخاب کنید. از سازگاری برای تضمین عملکرد و ایمنی بهینه اطمینان حاصل کنید.

ادغام با سیستم‌های کنترل

سافت استارتری را انتخاب کننید که بتوانند به طور یکپارچه با سیستم‌های کنترل شما ادغام شوند و امکان عملکرد کارآمد و هماهنگ موتور را فراهم کنند.

نصب و نگهداری

سافت استارترها باید توسط متخصصین این حوزه نصب شوند تا از پیکربندی و ایمنی مناسب اطمینان حاصل شود. تعمیر و نگهداری منظم برای جلوگیری از خرابی و افزایش طول عمر سافت استارتر حیاتی است.

قیمت سافت استارتر هیمل

سافت استارتر هیمل راه‌حلی پیشرو در دنیای کنترل موتور است. فناوری پیشرفته و قابلیت اطمینان بالای سافت استارتر هیمل، آن را به گزینه‌ای ارجح برای کاربردهای مختلف صنعتی و تجاری تبدیل کرده است. 

آیا سافت استارتر هیمل در مصرف انرژی صرفه جویی می‌کند؟

بله، سافت استارتر هیمل با جلوگیری از جریان‌های هجومی زیاد در هنگام راه اندازی موتور، مصرف انرژی را کاهش می‌دهند.

چه نوع موتورهایی می‌توانند از سافت استارتر هیمل استفاده کنند؟

سافت استارتر هیمل برای اکثر موتورهای القایی AC که در کاربردهای مختلف استفاده می‌شوند، مفید هستند که این موضوع بر قیمت سافت استارتر هیمل تاثیر دارد.

سافت استارتر Himel

 • توان نامی 11 الی 600 کیلووات
 • امکان راه‌اندازی سه فاز سافت استارتر himel
 • ارتباط RS485 مودباس
 • دارای حفاظت‌های کامل موتور
 • دارای کنتاکتور bypass داخلی برای سری Expert
 • قابلیت نصب کنتاکتور bypass خارجی برای سری Basic
 • کی‌پد جداشونده

اکنون که با مشخصات سافت استارتر himel بیشتر آشنا شدید می‌توانید در مورد کنترل موتورهای خود تصمیمات آگاهانه‌تری بگیرید و راهکارهای پیشرفته‌تری را برای کنترل موتورها اتخاذ کنید و در کل کارایی را بهبود داده و عمر تجهیزات را افزایش دهید.

خرید سافت استارتر himel

هنگامی که صحبت از بهینه‌سازی عملکرد و طول عمر موتورهای الکتریکی می‌شود، سرمایه گذاری برای خرید سافت استارتر هیمل تصمیمی است که نباید به سادگی از آن رد شد. سافت استارترها نقش محوری در کنترل شتاب و کاهش سرعت موتورها دارند و در نتیجه باعث کاهش استهلاک، بهبود بهره‌وری انرژی و افزایش عملکرد کلی سیستم می‌شوند.
در این بخش به ملاحظات مهمی که باید هنگام خرید سافت استارتر هبمل در نظر داشته باشید، می‌پردازیم.

مشخصات موتور

فرآیند انتخاب و خرید سافت استارتر را با بررسی دقیق مشخصات موتوری که قصد دارید با سافت استارتر کنترل کنید، آغاز کنید. پارامترهای کلیدی شامل ولتاژ و جریان نامی و اسب بخار (توان) موتور است. اطمینان حاصل کنید که سافت استارتر انتخابی شما با این مشخصات موتور سازگاری دارد.

تجزیه و تحلیل بار

یکی دیگر از مواردی که برای خرید سافت استارتر باید در نظر گرفت این است که تحلیل بار را کامل انجام دهید. عواملی مانند نوع بار (به عنوان مثال، گریز از مرکز یا با اینرسی بالا)، گشتاور مورد نیاز و تناوب کاری نقش مهمی در تصمیم‌گیری برای خرید سافت استارتر مناسب دارند.

سازگاری با سیستم‌های موجود

هنگام خرید سافت استارتر himel در نظر بگیرید که چگونه سافت استارتر با سیستم‌های کنترل موجود شما یکپارچه می‌شود. سازگاری برای دستیابی به عملکرد کارآمد و هماهنگ موتور بسیار مهم است.

فاکتورهای محیطی

محیطی که سافت استارتر در آن کار می کند را ارزیابی کنید. عواملی مانند دما، رطوبت و قرار گرفتن در معرض گرد و غبار یا مواد خورنده می‌توانند بر انتخاب سافت استارتر مناسب تأثیر بگذارند.

محدودیت‌های بودجه

خرید سافت استارتر himel بسته به ویژگی‌ها و قابلیت‌هایشان با قیمت‌های مختلفی در دسترس هستند. گزینه‌هایی را بررسی کنید که با محدودیت‌های مالی شما مطابقت دارند و در عین حال نیازهای شما را برآورده می‌کنند.

عوامل مؤثر بر قیمت سافت استارتر himel

سافت استارترها نقش محوری در کنترل شتاب و کاهش سرعت راه‌اندازی موتورهای الکتریکی دارند و آن‌ها را در صنایع مختلف ضروری می‌کند. بنابراین، درک عواملی که بر قیمت آنها تأثیر می گذارد بسیار مهم است. در این بخش از مقاله، به عوامل تأثیرگذار بر قیمت سافت استارتر می‌پردازیم و فاکتورهای کلیدی را آشکار می‌کنیم.

ظرفیت موتور

یکی از عوامل اصلی تعیین کننده قیمت سافت استارتر himel ظرفیت موتور آن است. سافت استارترها در طیف وسیعی از اندازه ها هستند که هر کدام برای کنترل موتورهایی با توان خاص طراحی شده‌اند. هرچه توان نامی موتور بالاتر باشد ، قیمت سافت استارتر بیشتر خواهد بود.

ویژگی‌ها و عملکرد

سافت استارترها ویژگی‌ها و عملکردهای بی‌شماری را ارائه می‌دهند و این ویژگی‌ها بین مدل‌ها و تولیدکنندگان مختلف متفاوت است. بنابراین یکی دیگر از عامل مؤثر بر قیمت سافت استارتر himel ویژگی و مشخصات فنی سافت استارتر است.

شهرت سازنده

شهرت سازنده نیز نقش بسزایی بر قیمت سافت استارتر دارد. تولیدکنندگان معتبر با سابقه تولید سافت استارترهای قابل اعتماد و بادوام تمایل به قیمت‌های بالاتر دارند. در حالی که انتخاب تولیدکنندگان معتبر ممکن است با ارزش باشد، اغلب کیفیت و قابلیت اطمینان محصول را تضمین می‌کند و خطر خرابی و تعمیر و نگهداری پرهزینه قیمت سافت استارتر himel را کاهش می‌دهد.

برای مشاهده مشخصات و خرید سافت استارتر هیمل، به صفحه این محصول مراجعه نمایید.

همچنین برای اطلاع از قیمت سافت استارتر هیمل نیز لیست قیمت محصولات هیمل را مشاهده نمایید.


سافت استارتر سری Basic هیمل Himel

سافت استارتر سه فازِ تمام دیجیتال هوشمند هیمل Himel برای کنترل جریان راه‌اندازی موتورهای آسنکرون به کار می‌رود. سافت استارتر، یک جایگزین مطلوب برای راه‌اندازی موتورها به روش ستاره-مثلث، مقاومت/راکتانس یا اتوتراتسفورماتور است.

ویژگی های اصلی سافت استارتر سری Basic هیمل Himel :

 • توان نامی از 11 تا 600 کیلووات
 • راه‌اندازی سه فاز
 • دارای قابلیت ارتباطی RS485 مودباس
 • دارای حفاظت‌های کامل موتور:
  .overcurrent, overload, overheat, phase imbalance, phase loss, light load, external fault
 • قابلیت جدا شدن کی پد برای نصب روی درب تابلو

معرفی و آموزش محصولات هیمل Himel

آماد برق سپهر به عنوان نماینده ی انحصاری هیمل Himel در ایران، همواره خود را متعهد به ارائه‌ی آموزش‌های کاربردی و به روز در جهت افزایش آگاهی فعالان این حوزه دانسته تا از این طریق گامی در جهت ارتقا این صنعت داشته باشد.